[Master Mentor w POZnaj Toastmasters Poznań wtorek]

Kojarzysz Toastmasters? Są to kluby na całym świecie (146 krajów), a organizacja wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i ma niemal 100 lat.

W jakich obszarach możesz rozwinąć się w Toastmasters? Napiszę o 3 rzeczach:

1. Występowania przed większą publicznością niż Ty sam 🙂

2. Motywowania ludzi innymi rzeczami niż pieniądze – jest to organizacja non-profit, więc prócz pracowników w centrali, nikt nie zarabia, ale…. otrzymuje znacznie coś więcej – umiejętności, które możesz wykorzystać w życiu zawodowym i prywatnym.

3. Wspierania innych – czyli mentoringu dla nowych członków klubu. Mentor pomaga takiej osobie w płynnym wdrożeniu w klub. Poprzez rozmowę, stały kontakt mentor wie, czego dana osoba potrzebuje, co chce osiągać i dzięki temu jest w stanie pomóc. A dla mentora jaka wartość? Z jednej strony umiejętność przekazywania wiedzy, ale z drugiej strony bardziej doświadczony Toastmaster czuje się …. potrzebny i czuje, że rozwija nowe umiejętności.

Dziękuję za zaufanie

Zostałem zaproszony przez m.in. Prezesa Artur Markiewicz, żeby wesprzeć nasz klub w kwestii mentoringu. Rola istotna zarówno dla nowych członków, ale również wszystkich mentorów, ponieważ to od ich wprowadzenia zależy jakość mów w klubie. Będę współpracował z zarządem, a w szczególności będę wsparciem dla wiceprezes ds. edukacji Katarzyna Kabat.

Jestem od 3 lat w naszym klubie i jestem wdzięczny, że będę mógł kontynuować poprzednich Master Mentorów – gigantów naszego klubu Jakub Grajcar i Adrian Wrociński. Mojemu bratu jestem dodatkowo wdzięczny, ponieważ dzięki niemu jestem tutaj – zapraszał mnie kilka miesięcy;)

Zrobię wszystko, by wspierać nasz klub możliwie najlepiej 🙂 Z tej okazji nawet zapuściłem brodę i okulary, bo jak to Marta stwierdziła „z okularami +10 do mądrości” hihi

Udanego dnia!!

PS chcesz zobaczyć, na czym polega fenomen Toastmasters? Zapraszam w Poznaniu o godz. 19 w każdy
– poniedziałek – Verbal Victory – Toastmasters Poznan English Speaking Club (anglojezyczny)
– wtorek – POZnaj Toastmasters
– środa- Toastmasters Poznań
– czwartek – Toastmasters Business Club(okołozawodowy)
– niedziela – KontestMasters (społeczno-polityczny)

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Pozostając na niej akceptujesz politykę cookies. Dowiedz się więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close